Jak pomóc sobie kiedy cierpimy na niewydolność żylną, nasze nogi są opuchnięte i obolałe, jesteśmy w grupie ryzyka zakrzepicy?

Najlepszym rozwiązaniem jest włączenie do codziennej praktyki, noszenia rajstop uciskowych klasy II. Są to produkty o wysokich wartościach kompresji, od 18/23mmHg do 23/32mmHg. 

W sytuacjach takich jak: podróż samolotem, samochodem, wielogodzinne siedzenie przy biurku, praca w pozycji stojącej, noszenie wyrobów kompresyjnych jest konieczne! dla prawidłowego krążenia kończyn dolnych.

Nie należy obawiać się że skarpety, podkolanówki, pończochy lub rajstopy uciskowe będą sztywne i niewygodne do noszenia. Że trudno będzie je założyć. Na rynku znajdziemy produkty elastyczne i gładkie, komfortowe do założenia i noszenia. Nowoczesna technologia produkcji umożliwia już stworzenie produktów o mocnej kompresji i delikatnej formie. 

Niewydolność żylna – produkty

Najnowszym wyrobem dostępnym już na świecie i niebawem w Polsce będą pończochy, rajstopy i podkolanówki włoskiej marki Segreta z linii Strong Support. W ofercie znajdziemy 4 produkty, każdy z nich został wynaleziony i przebadany tak, aby spełniał potrzeby wsparcia niewydolności żylnej i profilaktyki przeciwzakrzepowej.

  • Pończochy Calza AG o stopniowanej kompresji, dedykowane w profilaktyce przeciwzakrzepowej i zatorowości płucnej,
  • Rajstopy Collant Strong Support o grubości 280 den i stopniowanej kompresji, dedykowane przy mocnym wsparciu niewydolności żylnej kończyn dolnych, 
  • Podkolanówki Gambaletto Strong Support o grubości 280 den i stopniowanej kompresji, dedykowane przy mocnym wsparciu niewydolności żylnej kończyn dolnych,
  • Podkolanówki dla mężczyzn Repomen Strong Support o grubości 400 den i mocnej stopniowanej kompresji, dedykowane przy wsparciu niewydolności żylnej kończyn dolnych.

O wyborze rajstop uciskowych dla pacjenta, decyduje lekarz chirurg naczyniowy lub flebolog.