Jesień to najlepszy czas w roku na zadbanie o zdrowie naszych nóg. Prawdopodobnie wielu z Was z niezadowoleniem spogląda na coraz chłodniejsze dni i konieczność zmiany ubrań na cieplejsze. Dla nas jednak jesień to najlepsza z pór w roku, po ciepłym lecie i beztroskich dniach zaczyna się intensywna praca o zdrowe nogi. Już od połowy sierpnia widzimy zwiększony ruch w klinikach flebologii. Zabiegi usuwania żylaków ruszyły, mamy wiele miłych telefonów od Was z prośbą o konsultację w wyborze rajstop uciskowych

Problemem żylaków i ich profilaktyki zajmujemy się w firmie od ponad 4 lat. Przez wszystkie te lata uczyliśmy się (i nadal uczymy) wraz z naszymi klientami, jak pomagać każdemu kto zmaga się z tym problemem.  Na rynku dostępnych jest wiele metod leczenia żylaków i wyrobów uciskowych służących do profilaktyki tego schorzenia. Przy takiej ilości oferowanych produktów może pojawić się problem czym kierować się przy wyborze. 

Zdrowe nogi – od czego zacząć?

W naszych postach na blogu opisujemy jak odpowiednio dobrać wyrób uciskowy i jakie są cechy takiego produktu. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą o kompresjoterapii, przekazujemy Wam nasze doświadczenia z codziennej pracy. Wszystkie informacje zawarte na blogu są poparte doświadczeniem i wiedzą jaką zdobywamy w naszej codziennej pracy. 

Jako firma prócz wyrobów uciskowych oferujemy systemy z klejem tkankowym do małoinwazyjnego zamykania głównych pni żylnych oraz do klejenia żył przeszywających tzw. perforatorów. W tym temacie nie mamy sobie równych! Leczenie żylaków klejem tkankowym wprowadziliśmy do Polski jako druga firma w tej części Europy, ale ze względu na konkurencyjną cenę i najwyższą jakość obsługi naszych klientów po jakimś czasie zostaliśmy liderem na rynku. 

Obecnie nasz system Venex jest stosowany w ponad 80 klinikach leczenia żylaków w Polsce. Jest to najbardziej bezpieczna metoda leczenia żylaków stosowana na świecie. Leczenie polega na wprowadzeniu przez cewnik lub igłę ze strzykawką kleju tkankowego do nieprawidłowo działającej żyły. Klej obkurcza i zamyka niewydolną żyłę która po jakimś czasie ulega zwłóknieniu. 

Zdrowe nogi kontra żylaki

Żylaki to problem wielu z nas. Jest to schorzenie genetyczne, które nie leczone może zagrażać naszemu zdrowiu. Noszenie wyrobów uciskowych klasy 0 i I to profilaktyka przeciwżylakowa. Noszenie wyrobów klasy II i III jest częścią procesu leczenia żylaków, np. po zabiegach usuwania. Certyfikowane wyroby uciskowe mają gwarantowany okres ucisku zapewniony przez producenta. Co oznacza że produkt uciskowy nie może zmienić swoich właściwości uciskowych do konkretnej ilości prań lub czasu użytkowania. Nasze produkty uciskowe należy prać ręcznie i suszyć w pozycji leżącej. Produkty Segreta mają gwarantowany okres utrzymania swoich właściwości ucisku do 50 prań. 

Każda z grup produktów Segreta cechuje inny wyjątkowy splot gwarantujący mocniejszy ucisk jak Segreta Plus Collant lub delikatniejszą ochronę jak Segreta Silhouette i Young. Produkty wspomagające w podróży Active i Repomen dla mężczyzn to mieszanka mikro-fibry i lycry o I klasie kompresji. 

Każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie w naszej ofercie. Kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie pomożemy Wam dobrać rajstopy, pończochy, podkolanówki lub skarpety dostosowane do Waszych potrzeb.

Zapraszamy Was do kontaktu z nami. Pomożemy Wam zaopiekować się Waszymi nogami!